włoska restauracja bez glutenu Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Pośród wielu możliwości, jakie proponuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów i spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie jedzenie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. bianca Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, piada i liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *