włoska restauracja w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, pożywne i nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują równie pyszne dania obiadowe – risotto, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską trzeba przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się również nie tak typowe potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz dania z różnych zakątków Włoch. W dobrej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Obiad we włoskim klimacie z całą pewnością powinien zawierać również wino. Lampka czerwonego wina to we Włoszech typowa praktyka. zamawiamy w restauracji Najbardziej znane wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *